L'Esteve Ros nou soci honorari del Club Alpí Palamós

L’Esteve Ros, fill de Pals i soci del club, aquest passat febrer ha fet 90 anys. És el soci actiu de major edat que mai ha format part del Club Alpí Palamós. 
Recentment ha participat en la marxa del Correpoble, celebrada al terme de Calonge i Sant Antoni. També ha estat el participant de més edat.
Per celebrar-ho ens ha proposat fer una caminada matinal pels voltants del Quermany, amb el punt culminant al puig del mateix nom. Hem gaudit d'unes precioses vistes de les Medes, el Montgrí, del Pirineu nevat i el mosaic de color groc dels camps de colza. Vam acabar la festa dinant plegats amb un bon arròs al restaurant Ca la Teresa, de Pals. 
En finalitzar el dinar des del Club Alpí Palamós li vam lliurar una reproducció de corten del nostre logo. Hi duia una inscripció amb el seu nomenament com a soci honorari de la nostra entitat, la primera persona en rebre aquesta distinció que no ha estat President de la mateixa.

Tipus de Noticies